Rapid – “U” Cluj 1-1. Grozav a adus egalarea!
Publicat in Martie 3, 2012
“Sepcile rosii” au obtinut un rezultat de egalitate pe terenul celor de la Rapid Bucuresti, scor 1-1, dupa o partida buna facuta de elevii lui Ionut Badea. Tehnicianul Universitatii Cluj a inceput meciul in formula: Bornescu – Achim, Abrudan, Szukala, D.Popa – Hoban, Marinescu, Pacurar – Cristescu – Cristea, Niculescu.

Dupa o prima repriza destul de echilibrata, rezultatul pauzei a fost 0-0. Cei care au deschis scorul au fost rapidistii, prin Dan Alexa (min.68). Egalarea a venit prin Gicu Grozav, care a fost servit perfect de Marinescu si l-a executat pe portarul Coman (min.82). “U” Cluj a avut sansa de a se impune in ultimele minute, prin rezerva Tony, insa nigerianul a trimis cu capul in transversala (min.88). Astfel, primul meci oficial al Universitatii Cluj in 2012 s-a incheiat la egalitate, 1-1, cu trupa din Giulesti, iar Niculescu&co se intorc la Cluj cu un punct.

In etapa urmatoare, programata pe 12 martie, “U” Cluj primeste vizita Stelei, pe Cluj Arena.